Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Дєльцова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Геращенко С. Б. 
Периферійний нерв: (Нейро-судинно-десмальні взаємовідношення в нормі та при патології) : Моногр. / С. Б. Геращенко, О. І. Дєльцова, А. К. Коломійцев, Ю. Б. Чайковський. - Т. : Укрмедкн., 2005. - 341 c. - Бібліогр.: с. 291-341. - укp.

Визначено джерела кровопостачання та ангіоархітектоніку кровоносного русла (КР) периферійних нервів (ПН). Проаналізовано особливості ультраструктурної організації ланок КР ПН, а також взаємовідношення кровоносних судин, сполучної тканини та нервових волокон у нервах. Описано кровоносну систему ПН за умов його де- та регенерації, наведено методи фармакотерапії у випадку пошкодження ПН. Показано нейровазальні співвідношення ПН та їх сегментарних центрів у хворих на токсичні нейропатії, викликані протипухлинними препаратами.

Определены источники кровоснабжения и ангиоархитектоника кровеносного русла (КР) периферийных нервов (ПН). Проанализированы особенности ультраструктурной организации участков КР ПН, а также взаимоотношения кровеносных сосудов, соединительной ткани и нервных волокон в нервах. Описана кровеносная система ПН в условиях его де- и регенерации, приведены методы фармакотерапии при повреждении ПН. Показаны нейровазальные соотношения ПН и их сегментарных центров у больных токсической нейропатией, вызванной противоопухольными аппаратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.795 я73 + Е70*739.13 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дєльцова О. І. 
Видатні гістологи : Біограф. довід. / О. І. Дєльцова, Ю. Б. Чайковський, С. Б. Геращенко, М. О. Акімченков, Н. М. Толоконнікова. - Коломия : Вид.-полігр. т-во "Вік", 2001. - 141 c. - Бібліогр.: с. 126-130. - укp.

Висвітлено основні етапи життя та наукову діяльность учених, які зробили значний вклад у розвиток гістології, цитології та ембріології. Наведено епонімічні терміни, що використовуються в медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251д(4УКР)я22 + Е60*66д(4УКР)я22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дєльцова О. І. 
Гістологія та ембріогенез органів ротової порожнини : Навч. посіб. для студ. стоматол. ф-тів вищ. мед. навч. закл. / О. І. Дєльцова, Ю. Б. Чайковський, С. Б. Геращенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - 2-е вид. переробл. і доповн. - Івано-Франків. : Галицький тракт, 1999. - 78 c. - Бібліогр.: с. 77-78. - укp.

Розглянуто питання гістологічної будови органів і розвитку ротової порожнини. Висвітлено структурні особливості будови слизової оболонки в її різних відділах. Розглянуто розвиток та гістофізіологію великих і малих слинних залоз. Описано будову мигдаликів, а також твердих і м'яких тканин зуба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66я73

Шифр НБУВ: ВА614522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чайковський Ю. Б. 
Ембріологічний словник / Ю. Б. Чайковський, М. О. Акімченков, О. І. Дєльцова, С. Б. Геращенко. - Коломия : Вид.-полігр. т-во "Вік", 2001. - 268 c. - Бібліогр.: с. 230-260. - укp.

Розкрито значення понад 1 400 термінів з ембріології, наведено їх латинські еквіваленти, корені похідних слів. Вміщено деякі факти з історії розвитку ембріології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110я21 + Е70*333я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дєльцова О. І. 
Вплив кадмію на кісткову тканину нижньої щелепи в експерименті / О. І. Дєльцова, С. Б. Геращенко, Р. М. Назарук // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2004. - 7, № 4. - С. 156-157. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В эксперименте на 50-ти белых крысах изучено влияние кадмия на строение костной ткани нижней челюсти и метаболизм кальция при введении кадмия. Срок эксперимента - 1, 7, 21 и 28 суток. Установлено, что в процессе развития кадмиевой интоксикации в костной ткани нижней челюсти наблюдаются дистрофические изменения остеоцитов, дискомплексация костных пластинок, явления остеопороза.


Ключ. слова: кадмий, костная ткань, морфология
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вовк В. Ю. 
Вплив препарування кісткової тканини на репаративний остеогенез в експериментально створених дефектах щелеп, заповнених біоматеріалами / В. Ю. Вовк, Ю. В. Вовк, О. І. Дєльцова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2008. - № 3. - С. 42-56. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Досліджено вплив фізіологічних різновидів препарування кісткової тканини з метою покращання інтеграції остеопластичних біоматеріалів, якими заповнювали створені дефекти щелеп. Експеримент здійснено у 4-х кролів однакової породи, статі та ваги. За умов загального знечулення створювали у нижній щелепі з правого та лівого боків між різцем і кутніми зубами по 3 штучні дефекти. Дефекти заповнювали колаген- і кальцієвмісними біоматеріалами з подальшим щільним закриттям рани вузлуватими швами. Піддослідних тварин виводили з експерименту через 1, 2, 3 і 4 міс. Виділені фрагменти нижніх щелеп оглянуто макроскопічно, рентгенографічно та у подальшому після виготовлення зрізів проведено їх гістологічне та морфометричне дослідження. Встановлено, що неоостеоморфогенез у досліджуваних ділянках дефектів, заповнених біоматеріалами, характеризувався різними термінами формування кісткової тканини пластинкової будови, об'ємом і ступенем зрілості кісткового регенерату, особливостями побудови його центрального та периферичного відділів, що залежало від способу застосовуваного препарування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.83-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Геращенко С. Б. 
Токсична дія цисплатину на слизову оболонку ротової порожнини та її корекція ентеросгелем / С. Б. Геращенко, О. І. Дєльцова, І. М. Гвоздик // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 1. - С. 73-76. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В експерименті на 45 білих щурах за допомогою гістологічного та морфометричного методів (термін досліду - 28 діб після припинення введення цисплатину) виявлено виражені ознаки пошкодження слизової оболонки (СО) ротової порожнини до 14-ї доби. Від 14-ї до 21-ї доби одночасно з відновленням морфометричних показників в епітелію зростають прояви вакуольної та балонної дистрофії, зберігаються ознаки гіперкератозу. Корекція ентеросгелем виявила на 21 - 28 доби поліпшення морфофункціонального стану CO ротової порожнини, зменшення набряку власної пластинки, стабілізацію показників епітелію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дєльцова О. І. 
Шляхи регенерації міокарда : (огляд) / О. І. Дєльцова, С. Б. Геращенко, Ю. Б. Чайковський, Ю. В. Сілкіна // Серце і судини. - 2012. - № 2. - С. 96-101. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Висвітлено наукові досягнення у питаннях пошуку регенераційних можливостей кардіоміоцитів протягом життя та у разі будь-якого пошкодження. Охарактеризовано різні напрямки наукових розробок з вивчення процесів ауторепарації міоцитів, а також регенерації міокарда за рахунок стовбурових клітин різного походження та процесів трансдиференціювання клітин інших диферонів. Зрілі кардіоміоцити здатні до мітотичного поділу та самовідновлення шляхом автофагії. Трансплантація у пошкоджений міокард стовбурових клітин з червоного кісткового мозку, активізація власних міокардіальних резервів стовбурових клітин можуть стати альтернативним розв'язанням проблеми втрати кардіоміоцитів та їх відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Геник С. М. 
Автофагія - клінічні перспективи / С. М. Геник, О. І. Дєльцова // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2010. - № 4. - С. 59-69. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

В огляді літератури висвітлено результати сучасних досліджень процесу автофагії та її участі в розвитку, перебігу та застосуванні теоретичних засад цих знань для подальшої розробки шляхів попередження старіння, пошуків нових впливів на злоякісні пухлини та терапевтичної стратегії лікування хворих на хвороби різних систем і органів, зокрема нейродегенеративні та серцево-судинні. Наведено дані про зв'язок тривалості життя з можливостями регуляції автофагії, а також про інтеграцію системи автофагосома - лізосома, яка є критичною в прогресуванні старіння. Висловлено думку про те, що саме стрес ендоплазматичної сітки клітини запускає адаптивний механізм, який підтримує виживання та хіміорезистентність ракових клітин. Розглянуто потенціальні головні про- й антиавтофагічні шляхи в контексті можливого майбутнього використання автофагії в протипухлинній терапії. Повідомлено про значення фактора виживання в нейронах, який пов'язаний із шаперон-асоційованою автофагією, дизрегуляція цих зв'язків призводить до хвороби Паркінсона. Зазначено щодо значення автофагії у виникненні та перебігу хвороб шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, у клітинній стратегії імунної системи в боротьбі з мікроорганізмами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550.37 + Р252.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Геращенко С. Б. 
Стовбурові клітини тканин зуба : (огляд л-ри) / С. Б. Геращенко, Ю. Б. Чайковський, О. І. Дєльцова // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2011. - № 4. - С. 48-56. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Висвітлено результати сучасних досліджень стовбурових клітин (СК) дорослої людини, які містяться в пародонті. Розглянуто стовбурові ніші цієї ділянки. Висловлено думку вчених про властивості мультипотентних СК зуба для відновлення сполучної, м'язової та нервової тканин. Розглянуто потенційні можливості СК для регенерації тканин зуба, періодонта та кістки альвеоли в клініці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Е70*694.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Геращенко С. Б. 
Досвід застосування комп'ютерної морфометрії в експериментальних і клінічних дослідженнях патологічного стану печінки / С. Б. Геращенко, О. І. Дєльцова, А. Д. Захараш, Г. Б. Кулинич, О. Р. Кушнір // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2012. - № 4. - С. 43-48. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено можливості застосування морфометричного методу дослідження печінки за клінічних та експериментальних умов (біопсійний матеріал від 8 осіб у клініці та від 93 щурів в експерименті). Результати показали морфометричні зміни площі та форми профілів гепатоцитів та їх ядер. Комплексний морфометричний аналіз стану печінки у випадку її захворювань у клініці та за моделювання впливів різних токсичних речовин є високоінформативним інструментом діагностики уражень гепатоцитів, який надає змогу чітко диференціювати характер морфологічних змін у розгортанні патологічного процесу, оцінити ступінь їх тяжкості та результати корекції лікарськими засобами. На підставі морфометричних досліджень експериментального матеріалу можна передбачити можливості патогенетичної корекції стану печінки в клініці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Геращенко С. Б. 
Сучасні погляди на стовбурові клітини шкіри дорослих та їх участь у регенерації загального покриву / С. Б. Геращенко, Ю. Б. Чайковський, О. І. Дєльцова // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 77-83. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.

Розглянуто проблеми вивчення стовбурових клітин шкіри (епідермісу, дерми, гіподерми, волосся, сальних і потових залоз) дорослих. Наведено нові дані про маркери, транскрипційні фактори та ніші стовбурових клітин різних компартментів шкіри. Висвітлено роль стовбурових клітин валика волосяного фолікула в регенерації волосся і епідермісу. Обговорено питання регуляції утворення меланоцитів, маркерів їх стовбурових клітин та їх участі в регенерації епідермісу і волосся.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Е70*690.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вовк В. Ю. 
Експериментальне вивчення репаративного остеогенезу кісткових дефектів, заповнених кальцій-фосфатними біоматеріалами у поєднанні зі збагаченою тромбоцитами плазмою крові / В. Ю. Вовк, Ю. В. Вовк, О. І. Дєльцова // Новини стоматології. - 2009. - № 1. - С. 53-61. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*669.372 + Р251.262.4 + Р458.14-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Дєльцова О. І. 
Стовбурові клітини і регенерація периферійних нервів / О. І. Дєльцова, С. Б. Геращенко, Ю. Б. Чайковський // Клініч. хірургія. - 2013. - № 7. - С. 65-68. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.6 + Р353.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Дєльцова О. І. 
Стан вільнорадикальних реакцій у хворих на сіалолітіаз при включенні в лікувальний комплекс тріовіту / О. І. Дєльцова, О. І. Грищук // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 81-82. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У 15-ти хворих на сіалолітіаз - мешканців забрудненої радіонуклідами зони встановлено порушення системи антиоксидантного захисту. Включення тріовіту в лікувальний комплекс у цих хворих позитивно впливало на систему антиоксидантного захисту та пригнічувало процеси пероксидного окиснення ліпідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вацик М. М. 
Морфологічна характеристика хронічних сальпінгітів хламідійної етіології в жінок при неплідності / М. М. Вацик, О. І. Дєльцова, С. Б. Геращенко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 136-140. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У ході патогістологічного дослідження препаратів маткових труб 15-ти жінок із неплідністю встановлено, що персистувальна хламідійна інфекція викликає хронічний сальпінгіт з неухильно прогресуючим перебігом, помірно вираженими запальними реакціями, фіброзом і гіпорегенераторною атрофією всіх шарів стінки маткової труби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.510.11-1 + Р715.016-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Островська О. М. 
Застосування морфометричного аналізу для діагностики хронічної плацентарної недостатності на тлі хламідіозу / О. М. Островська, О. І. Дєльцова, С. Б. Геращенко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 192-195. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що застосування методу морфометричного аналізу за допомогою аналізатора зображень у схемі комплексного дослідження плаценти з метою діагностики хронічної плацентарної недостатності, асоційованої з хламідійною інфекцією, виявило його високу діагностичну цінність. Запропонований алгоритм дозволив виявити основні закономірності морфологічних змін, які проявляються в статистично підтверджених порушеннях метричних показників ворсинок хоріона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Геращенко С. Б. 
Сучасний погляд на стовбурові клітини органів дихальної системи дорослих і можливість їх участі в регенераційній терапії / С. Б. Геращенко, Ю. Б. Чайковський, О. І. Дєльцова // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 6-9. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Наведено сучасні дані про стовбурові клітини органів дихання в дорослих. Розглянуто джерела й особливості будови стовбурових клітин та їх ніш у різних органах дихальної системи. Висвітлено цілі регенераційної терапії легень. Обговорено питання виявлення та стимуляції місцевих (ендогенних) стовбурових клітин, можливості пересадки екзогенних клітин та імплантації, створених на матриці новоутворених органів (бронхи і трахея).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Р353.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кінаш І. О. 
Морфофункціональна характеристика ясенного краю щурів при відновленні зубного ряду суцільнолитими куксовими вкладками / І. О. Кінаш, М. М. Рожко, О. І. Дєльцова // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 55-57. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В експерименті на 20-ти рандомбредних білих щурах для медіальних різців виготовлено суцільнолиті куксові вкладки з кобальто-хромового сплаву Heranium Р, фіксовані на цинк-фосфатному цементі, і викликано експериментальний пародонтит шляхом одноразового травмування верхніх. Першій групі тварин (6 щурів) проведено гінгівотомію хірургічним скальпелем для мікрохірургічних втручань. У 2-й групі (6 тварин) для корекції ясенного краю застосовано електрокоагулятор АКЕ-07. У 3-й групі (8 щурів) для відновлення ясенного рельєфу використано діодний лазер "Ліка-хірург". За результатами морфологічного дослідження ясенного краю на моделі реконструкції зуба, зруйнованого нижче рівня ясенного краю, відновленого суцільнолитими куксовими вкладками, показано суттєві відмінності в динаміці репаративних змін за використання трьох способів корекції. Найвиразніший позитивний ефект виявлено під час корекції ясенного краю за периметром опорного зуба за допомогою діодного лазера, що надає підстав для екстраполяції цього пособу в клінічну практику для досягнення максимально стислих термінів загоєння слизової оболонки з прогнозованою високою ефективністю втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-29 + Р665.62-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дєльцова О. І. 
Застосування принципів андрагогіки в професійному навчанні студентів-медиків / О. І. Дєльцова, Р. Л. Вадюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 3. - С. 121-123. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено проблему навчання дорослих учнів згідно з принципами андрагогіки. Наведено історичну довідку терміну "Андрагогіка". Надано основні положення і засади андрогогіки: пріоритетність самостійного навчання; особливості групового навчання; використання позитивного життєвого досвіду; коректування застарілих поглядів; індивідуальний підхід; елективність навчання; рефлективність; затребуваність; системність і актуалізація результатів навчання; удосконалення особи. Надано основні погляди на навчання студентів молодших курсів за педагогічною моделлю (придбання студентами знань на перспективу, передача викладачем як можна більшої кількості знань і вмінь у межах навчальних дисциплін) і студентів старших курсів та післядипломної освіти - за андрогогічною моделлю: зміна пріоритетності методів навчання, придбання студентами конкретних знань, умінь, навичок і особистісних якостей, допомога викладачем студенту в придбанні цих характеристик). Окреслено риси подорослішення, вікові групи дорослих учнів і наукові категорії андрагогічного знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського